ادامه بازی به قیامت!

وقتی قصد فتح دنیا را دارید، سربازان را آماده حمله کرده‌اید، متحدان خود را فرخوانده‌اید ولی دشمن شما دقیقا قرار است همین فعالیت‌ها را انجام دهد.

بازی ریسک در دسته بازی‌های War Game, Strategy Game قرار می‌گیرد. هدف شما پیروزی بر دشمنان و فتح سرزمین‌های مختلف است.

در دفترچه راهنما، این بازی برای 2 الی 5 نفر در نظر گرفته شده ولی بعد از بررسی گیم پلی دو نفره متوجه شدیم که قرار است این بازی تا قیامت ادامه داشته باشد. در این مطلب به بررسی ایرادات بازی دو نفره ریسک پرداختیم.

ایرادی که در بازی دونفره مشاهده می‌شود این است که باید تعدادی سرزمین بی طرف را در نظر بگیرید که در طول بازی اجازه حمله و اشغال آن سرزمین‌ها را دارید، یعنی برای حمله به آنها باید خودتان همه‌ی تاس‌ها (حمله و دفاع) را بریزید و شانس خود، برای اشغال آن کشور را بسنجید. این مشکل باعث می‌شود وقت بیشتری در بازی سپری کنید و به هیچ کدام از استراتژی‌های خودتان و حمله به دشمنتان نرسید. تمام نیروها را در مقابله با سرزمین‌های بی طرف از دست می‌دهید و اگر قصد حمله به طرف مقابل را داشته باشید قطعا با شکست مواجه می‌شوید یا نیروی کافی را برای حمله ندارید.برای پایان بازی هم باید کل جهان (نقشه)، یا تعداد کشورهای مشخصی را فتح کنید و همچنین نمی‌توانید از کارت صلح (آتش بس) در میان کارت‌های بازی استفاده کنید، همین مشخصات برای طولانی‌تر کردن بازی کافیست.

مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد این است: اگر بازیکن مقابل، دقیقا استراتژی شما را داشته باشد اصطلاحا بازی هرز رفته و به سرانجام نخواهد رسید و از حوصله بازیکنان خارج می‌شود.

با مطالبی که ما در روند بازی دو نفره «ریسک» به دست آوردیم، متوجه شدیم که نباید ریسک را دو نفره بازی کرد. پیشنهاد ما، 3 نفر به بالا بازی کردن «ریسک» است تا لذت کافی را از روند بازی ببرید.

error: Right Click and Text Selection Is Disabled