بردگیم Stardew Valley

اگر طرفدار ژانر مزرعه‌داری باشید، قطعا اسم Stardew Valley را شنیده‌اید و اگر در بردگیم به دنبال این سبک با داستانی جذاب هستید، حتما این مطلب را بخوانید.

بردگیم Stardew Valley بازی در سبک همکاری است که شامل مزرعه داری و دوستی می شود. این بردگیم بر اساس بازی ویدیویی معروف Stardew Valley ساخته‌ی اریک بارون بوده و از سیر داستانی مشابه آن پیروی می‌کند.

  • تعداد بازیکنان: ۱ تا ۴ نفر
  • مدت بازی: ۴۵ تا ۲۰۰ دقیقه
  • رده سنی: از ۱۳ سال به بالا

 

شما باید در کنار دیگر مزرعه‌داران و با پیدا کردن دوست، برای حفظ محل زندگیتان از شرکت جوجامارت شرور تلاش کنید. برای انجام این کار، لازم است معدنچی شوید، کشاورزی، دامداری و ماهیگیری کنید و برای رسیدن به هدف پدربزرگتان (که در طول بازی از آن مطلع می‍‌شوید) منابع مختلفی را به دست آورده و مرکز اجتماعات را دوباره بسازید. مهارت و بهبود امکاناتی قدرتمند به دست بیاورید. آیا می‌توانید با گذر فصل‌ها از جادوی Stardew Valley محافظت کنید؟

هدف اصلی بازی، رسیدن به هدف پدربزرگ و دوباره سازی مرکز اجتماعات است که برای اینکار باید منابع مختلفی را جمع آوری کنید که به وسیله تایل نشان داده می‌شوند. تعداد نوبت‌های شما برای رسیدن به این دستاورد ثابت است و توسط ۲۰ کارت فصل مشخص می‌شوند. این کارت‌ها در ابتدای هر نوبت رو می‌شوند و رویدادهای خاصی را نیز به همراه دارند.

بازیکنان با همکاری هم، وظیفه‌ی خود را انتخاب کرده و مهره‌ی خود را در آن قسمت از دره قرار می‌دهند. بازیکنان در حرکت خود، به مکان‌های مشخص رفته و برای رسیدن به هدف مشترک منابع جمع آوری می‌کنند. حرکت‌ها شامل: آب دادن به گیاهان، ماهیگیری یا کاوش در معادن با استفاده از تاس و… می‌شود. بازی با به پایان رسیدن کارت‌های فصل تمام می‌شود.

توجه داشته باشید که این بازی، ساده و سریع نیست! طراحی این بازی برای به چالش کشیدن شماست و با اینکه بعد از یادگرفتن قوانین رفته رفته آسان‌تر خواهد شد، اما همچنان ساخته شده تا تجربه‌ی بازی برای چندید بار بازی کردن را به همراه داشته باشد.

error: Right Click and Text Selection Is Disabled