بهترین بازی‌های سبک همکاری

برای لذت بردن از بردگیم، به رقابت احتیاجی نیست. حتی شاید در بازی‌های سبک همکاری لذت و هیجان بیشتری منتظر ما باشد. در این پست ما به شما لیستی از بازی‌های این سبک، یا بازی‌هایی که می‌توان به این سبک آن‌ها را بازی کرد را معرفی می‌کنیم.

چله زمستان (Dead of winter: a crossroads game)

برنده‌ی جایزه‌ی بهترین بازی سال در جوایز دایس تاور گیمینگ، Dead of Winter که در ایران با نام چله زمستان شناخته می‌شود و یک بردگیم داستان محور است که شما و حداکثر تا چهار بازیکن دیگر را در دنیای دردناک بعد از آخرالزمان زامبی‌ها قرار می‌دهد. مرده‌ها از همه سمت حمله‌ور می‌شوند اما تنها زنده ماندن کافی نیست. شما باید برای به دست آوردن وسایل حیاتی، حل بحران‌ها، بالا نگهداشتن روحیه و رسیدن به هدف مخفیتان، خطر کرده و از مرزهای امن گروه خود خارج شوید. یادتان باشد چه بخواهید به گروه خیانت کنید، چه آن را به سمت امنیت ببرید نباید به هیچکس اعتماد کنید؛ چون اینجا هر کسی راز خود را دارد!

کهنه سرباز (The Grizzled)

کهنه سرباز در زمان جنگ جهانی اول اتفاق می‌افتد. اما با وجود زمینه‌ی جنگی، در آن خبری از مبارزه نیست! در عوض The Grizzled روی تاثیرات روانی جنگ بر سربازانی که در سنگر مبارزه می‌کنند تمرکز دارد در طول بازی، بازیکنان از میان ترس‌هایشان مسیر را باز کرده و در طول ماموریت از یکدیگر حمایت می‌کنند. این بازی سبک همکاری را می‌توان از ۲ تا ۵ نفره (بهترین حالت ۴ و ۵ نفر) بازی کرد که حدودا ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید.

پندمیک (Pandemic)

 

در بازی پندمیک (Pandemic) به عنوان عضوی حرفه‌ای از یک تیم مبارزه با بیماری، شما و دیگر بازیکنان برای یافتن درمان، منابع جمع آوری کرده و در راه محافظت از جهان در برابر یک همه‌گیری تلاش می‌کنید. دقت کنید که تنها از طریق کار گروهی رسیدن به درمان امکان پذیر می‌شود. این بازی با سبک همکاری، فرضیه‌های جذاب و طراحی گیرا خود را به عنوان یک بازی محبوب درمیان دوست داران بردگیم معرفی کرده است.

کدنیمز (Codenames)

هدف مجموعه بازی‌های کدنیمز حل کردن معما و رسیدن به جواب است! در این بازی جاسوس هر تیم هویت مخفی ۲۵ مامور را می‌داند و هم‌تیمی ها تنها ماموران را براساس کدنیم آن‌ها می‌شناسند. جاسوسان با گفتن یک کلمه سرنخی که ممکن است به چند کلمه در زمین اشاره کند را در اختیار بازیکنان می‌گذارند. برای برنده شدن در این بازی، لازم است با دوری کردن از کلمات تیم حریف، تمام ماموران خود در زمین را پیدا کنید، پیش از اینکه تیم مقابل اینکار را انجام دهد. در این میان باید مراقب قاتل‌ها هم باشید، اگر با یکی از آن‌ها ملاقات کنید، کار تیمتان تمام است! برای بازی کدنیمز نسخه‌ی تصاویر و دوئت نیز منتشر شده است.

خدمه/سیاره نهم (The Crew)

با هم تیمی‌هایتان در فضا به ماجراجویی بپردازید و برای پیدا کردن سیاره رازآلود نهم با چالش های مختلف مواجه شوید. برای تبدیل شدن به بهترین گروه در فضا، باید در قالب یک تیم از پس پنجاه سناریو به خوبی بربیایید. در هر نوبت باید بخشی از یک داستان را بخوانید که قوانین آن سناریو را به شما معرفی می‌کنند. این چالش ها به مرور سخت‌تر و سخت‌تر خواهند شد و برای پیروزی احتیاج به ابزار مناسب خواهید داشت. چالش اصلی این است که نمی‌توانید با تیم درباره کارت‌هایتان صحبت کنید و راه رفتن به سمت پیروزی بهترین استنتاج است.

error: Right Click and Text Selection Is Disabled