در میان فراطبیعی‌ها: بررسی بازی کارتی «جنگل مخوف»

بازی کارتی جنگل مخوف تلفیقی از شانس، استراتژی و خرابکاری است. یک بازی کوچک ولی در عین حال بامزه و سرگرم کننده برای جمع دوستان و خانواده و قابل استفاده در هرجایی که دلخواه شما باشد، موضوع مهمی که وجود دارد مکان مورد نظر شما نباید در معرض باران یا باد باشد چون کارت‌ها آسیب می‌بینند.


با کارت‌‌های در دستتان شروع به بازی می‌کنید، در پایان نوبت خود کارت می‌کشید، کمبو می‌سازید، از روحیه‌ی خرابکاری و تاریک خود استفاده می‌کنید، حال بقیه را می‌گیرید، خود را نفرین می‌کنید، بقیه شما را به خاک سیاه می‌نشانند و در آخر اگر کسی برنده بازی نشد شما برنده بازی هستید.
یادگیری این بازی بسیار ساده بوده و با خواندن دقیق دفترچه راهنما می‌توانید به راحتی بازی را آغاز کنید یا به دیگران توضیح دهید. البته تنها خواندن دفترچه‌های راهنما کافی نیست و باید فیلم آموزشی آن بازی را ببینید.
ابتدای بازی ۳کارت در دست دارید و خبری از هیجان نیست، باید یک یا دو دست بچرخد تا روند بازی برای بازیکنان جذاب شود. دلیل این اتفاق خالی بودن زمینه، کارت‌های موجود در دست دیگر بازیکنان یا استراتژی بازی می‌باشد. سعی کنید تمام حس خرابکاری و پلیدی خود را در بازی جنگل مخوف به همراه داشته باشید در غیر اینصورت ضربه روحی بدی خواهید خورد، به طریقی که دیگر در بازی سر بلند نکنید.
به محض استفاده بازیکنان از کارت‌های فراطبیعی بازی رنگ دیگری به خود می‌گیرد و هیجان بازی چند برابر می‌شود. البته نکته‌ای که باید توجه داشت در کل جنگل مخوف بعد از بازی‌های زیاد ممکن است برای شما دلسرد کننده شود و دیگر هیجانی برای بازیکنان نداشته باشد، این موضوع در هر بازی رومیزی که زیاد بازی شود اتفاق خواهد افتاد که برخی از شرکت‌های تولید کننده افزونه‌های جدید برای بازی تولید می‌کنند و بازی را اصطلاحا از رکود در می‌آورند ولی تا این تاریخ افزونه ای برای جنگل مخوف تولید نشده است.
هر کارت فراطبیعی فعالیت ( Action) مخصوص به خودش را دارد که کاملا با فکر و خلاقیت طراحی شده‌اند ولی موضوعی که اینجا مطرح می‌شود این است که اکشن کارت‌های فراطبیعی فقط برای بازی ۳نفر به بالا جذابیت دارد و رسما بازی ۲نفره‌ای در کار نیست، در صورتی که روی جعبه تعداد بازیکنان را از ۲نفر ثبت کرده و در پایان دفترچه راهنما با حذف چند کارت، بازی 2 نفره را توضیح داده است. با این روند نتیجه می‌گیریم که بازی جنگل مخوف یک بازی دو نفره نیست.
روند بازی به سرعت پیش میرود و برای هر دور بازی طبق نوشته روی جعبه 15دقیقه درنظر گرفته شده است به غیر از اینکه بازیکنی زیاد صحبت کند، زیاد از حد استراتژی به خرج دهد یا اولین بار است که جنگل مخوف را بازی می‌کند، اما درکل سرعت بازی آنچنان کاهش نمی‌یابد.
بازی حول ساختن کمبو، دزدی از کارت‌های دیگران و سوزندان کارت می‌گردد و وظیفه شما به کار بستن یک استراتژی قوی برای نگهداری از کمبوها و دیگر کارت‌هایتان است. اگر این وظیفه را به خوبی انجام ندهید در جنگل خواهید ماند و به راحتی شکست می‌خورید.
در بازی جنگل مخوف همه چیز به کمبوها بستگی دارد حتی امتیازات، به این صورت که هر چه کمبوی بیشتری داشته باشید احتمال برنده بودن شما بیشتر است. با برداشتن آخرین کارت از کارت‌های زمینه، بازی به اتمام می‌رسد و کارت‌هایی که در دست دارید خواه ناخواه به کارت‌های سوخته می‌پیوندند و بعد از این کار شما باید شروع به شماردن امتیازات کنید.
برای برنده شدن به بیشترین امتیاز در بازی نیاز دارید، تمام نکات امتیازگیری به صورت کامل در دفترچه راهنما و کارت استفاده سریع (کارت راهنما) توضیح داده شده است و بنظر ما هیچ نقصی در این باره وجود ندارد و درک آن آسان است.
این بازی کارتی به دلیل بسته بندی کوچک، مقاوم و قابل حملی که دارد، به راحتی مورد آسیب قرار نمی‌گیرد. پس با خیال آسوده بذارید توی کوله یا کیف رودوشی خودتون و هرجا که می‌خواید برید جنگل مخوف هم ببرید، جنس کارت‌ها قابل قبول بوده و به راحتی از بین نمی‌روند البته در نظر داشته باشید بهترین نوع کاغذ هم بعد از استفاده زیاد فرسوده می‌شود.

error: Right Click and Text Selection Is Disabled