ورکشاپ انگلیسی «بازی فکری استوژیت»

موسسه زبان‌های خارجی آریا با همکاری «گلکسی بردز» یک ورکشاپ صمیمانه بردگیم به زبان انگلیسی برگزار می‌کند.

این روزها اکثر وقتمان را در تلفن‌های همراه و دنیای مجازی سپری می‌کنیم. ویدیوهای مختلف می‌بینیم و اصطلاحا اسکرول کنان، روز را به شب می‌رسانیم و آن وسط هم چند ویدیو را برای دوستانمان می‌فرستیم تا آنها هم درگیر همین موضوع کنیم، البته که آنها خودشان درگیرند.

رویکرد موسسه زبان‌های خارجی آریا از گذشته تا به امروز این بوده که زبان‌آموزان بتوانند از مهارت‌های خود در زمینه‌های مختلف استفاده کنند. به عنوان مثال بتوانند در رابطه با موضوع دلخواهشان به راحتی به زبانی که فرا گرفته‌اند، صحبت کنند. برخی مواقع مسائلی از قبیل نداشتن اعتماد به نفس، خجالتی بودن و دیگر عناوین از این دسته، باعث می‌شود که فرد از صحبت کردن منصرف شده و فقط شنونده باشد.

زبان‌های خارجی آریا با اطلاع از این موضوع، کارگاه مکالمه‌ای را بر پایه یک بازی فکری جذاب به نام «استوژیت» با همکاری «گلکسی بردز» طراحی کرده است که تمرکز این کارگاه افزایش اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان، تقویت افرادی که در مکالمه تسلط کافی ندارند و کسانی که به دنبال مکانی هستند تا با دیگران به مکالمه بپردازند. در کل، بازی فکری تاثیر به سزایی در یادگیری دارد، مخصوصا این بازی که باید تمام حواستان را جمع کنید تا بتوانید ذهن رقیب‌هایتان را بخوانید و به سمت پیروزی قدم بردارید. این کارگاه باعث می‌شود مقداری از فضای مجازی دور شوید و مقداری با دوستانتان در دنیای واقعی معاشرت کرده و بازی کنید.

 

  • خلاصه‌ای از روند بازی استوژیت:

در این بازی شما با استفاده از قدرت تخیل و خلاقیت، داستان، خاطره‌ یا هر چیز دیگری را بیان می‌کنید (با توجه به یک از کارت‌های در دستتان) و بازیکنان دیگر باید کارت‌های خود را با توجه به گفته‌ی شما انتخاب کرده و به رای گیری بگذارند و بعد از رای گیری مشخص می‌شود که چه کسی توانسته بیشترین امتیاز را نصیب خود (کارت) کند! ممکن است برنده این دور از بازی نفری باشد که اصلا فکرش را نمی‌کنید. بازی در چندین دور اجرا می‌شود تا بازیکنان به سقف امتیازات برسند و نفر اولی که به امتیاز 30 رسید برنده محسوب می‌شود.

 

برگزاری این کارگاه برای روز جمعه 10 شهریور، ساعت 18:00 برنامه ریزی شده است و قرار است تمامی شرکت کنندگان به زبان انگلیسی تمام طول بازی را به مکالمه بپردازند. میزبان شما در این کارگاه زینب محمدحسینی مدرس بخش کودک و نوجوان زبان‌های خارجی آریا و اعضای گلکسی بردز خواهند بود.

  • به تمامی شرکت کنندگان، یادبود شرکت در کارگاه و به نفر اول هدیه‌ای تعلق خواهد گرفت.
error: Right Click and Text Selection Is Disabled